www.tslkurier.pl


Pomoc

Pakowanie opon

Jak nadać nadać przesyłkę InPost

Po wypełnieniu formularza należy uregulować płatność za przesyłkę.
Pamiętaj o wydrukowaniu listu przewozowego.
Aby nadać paczkę bezpośrednio do paczkomatu InPost należy wybrać tę właśnie opcję na ekranie paczkomatu, podać kod nadania a następnie wpisać lub zeskanować kod paczki.
Dzięki temu otworzy się skrytka, w której będziemy mogli umieścić paczkę. Po zamknięciu skrytki zostanie wydrukowany paragon potwierdzający nadanie przesyłki.
Szczegółowe informację zawarte są na stronie www.paczkomaty.pl

InPost: informacje

Przesyłki zawierające wyłącznie elementy o wadze do 25 kg. Doręczane są najpóźniej w ciągu 2 dni roboczych od dnia nadania do Paczkomatów na terenie całego kraju. Odbiór przesyłki z Paczkomatu musi nastąpić w ciągu 72 godz. od umieszczenia jej w Paczkomacie.

Maksymalne dopuszczalne wymiary paczki wynoszą 41x38x64 cm. Możliwe jest wykupienie ubezpieczenia do kwoty 20 000 PLN za dodatkową opłatą – brak ubezpieczenia podstawowego.

Zwrot przesyłki niedoręczanej – zwrot do nadawcy przesyłki, której doręczenie było niemożliwe z przyczyn niezależnych od przewoźnika, np. z powodu odmowy przyjęcia lub uiszczenia kwoty pobrania, błędnego lub nieistniejącego adresu podanego w liście przewozowym. Zwrot nieodebranych przez Odbiorców Przesyłek Paczkomatowych Inpost następuje do najbliższego Nadawcy oddziału Operatora

Jaka jest dopuszczalna waga przesyłki?

Dopuszczalna waga przesyłki spakowanej w karton wynosi 70 kg dla UPS,  50 kg dla DPD, 50 kg dla K-EX. Cięższe przesyłki muszą być spakowane na palecie.

Dla przesyłek nadawanych przez InPost maksymalna waga rzeczywista to 25 kg.

Jakie wymiary może mieć przesyłka DPD?

Maksymalna dopuszczalna długość paczki w transporcie krajowym wynosi 250 cm, a suma wymiarów (wysokość, długość, szerokość) - 300 cm. Przesyłki krajowe, których długość jest większa niż 175 cm, ale nie przekracza 250 cm, można nadać w serwisie jako przesyłkę z elementem niestandardowym. Za element niestandardowy przewoźnik pobiera dodatkową opłatę.

W transporcie międzynarodowym dopuszczalna długość paczki wynosi 175 cm, suma obwodu podstawy i wysokości opakowania nie może przekroczyć 300 cm, gdzie wysokość stanowi najdłuższy bok paczki: max 300 cm = (2 x długość + 2 x szerokość + najdłuższy bok).

Przesyłki międzynarodowe

Przesyłki doręczane na terenie Unii Europejskiej.

Czas tranzytu uzależniony jest od kraju przeznaczenia.

UPS:
Podstawowe ograniczenia wagowe i wymiarowe są takie same jak w przypadku przesyłek krajowych.

Paczki, których dłuższy bok przekracza 150 cm lub drugi dłuższy bok przekracza 76 cm podlegają dodatkowej opłacie za element niestandardowy.

Wszystkie przesyłki ubezpieczone są do 323 zł bez dodatkowej opłaty.

Ubezpieczenie dodatkowe do 50000 zł to 1% zadeklarowanej wartości, ale nie mniej niż 23,37 zł (19 zł netto)

W przypadku niektórych regionów Czech, Danii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Portugalii, Szwecji, Węgier i Wielkiej Brytanii do ceny przesyłki UPS należy doliczyć opłatę za dostawę do stref rozszerzonych lub za dostawę do obszarów odległych. Informacje o wysokości doliczanych opłat znajdują się w zestawieniu dopłat strefowych.

DPD:
Przesyłki zawierające wyłącznie elementy o wadze do 30 kg. Maksymalna dopuszczalna długość paczki wynosi 175 cm, a dopuszczalna suma długości i obwodu – 300 cm.

DPD nie przyjmuje do transportu paczek niestandardowych, których zewnętrzny kształt uniemożliwia stabilne ustawienie na niej następnych paczek.

Wszystkie przesyłki są ubezpieczone do 5000 zł.

Ubezpieczenie dodatkowe do 50000 zł to 0,2% zadeklarowanej wartości.

W przypadku niektórych regionów Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Szwecji i Włoch do ceny przesyłki DPD należy doliczyć opłatę strefową. Kody pocztowe objęte dopłatą strefową znajdują się w Tabeli opłat dodatkowych DPD.

DPD nie dostarcza i nie odbiera przesyłek z następujących miejsc: Hiszpania - Ceuta, Melilla, Wyspy Kanaryjskie, Niemcy - Büsingen, Wielka Brytania - Offshores,Włochy - Campione d'Italia, Livigno, San Marino, Watykan.

Jakie wymiary może mieć przesyłka InPost?

Ze względu na rozmiary paczkomatów dopuszczalne są trzy maksymalne wielkości paczek: A – 80 mm x 380 mm x 640 mm, B – 190 mm x 380 mm x 640 mm, C – 410 mm x 380 mm x 640 mm.
Maksymalna dopuszczalna waga paczki to 25 kg.

Co to jest element niestandardowy?

Elementem niestandardowym nazywane są takie cechy paczki jak nietypowy kształt  lub opakowanie, wystające elementy, które powodują, że charakteryzujące się nimi przesyłki są trudniejsze w przewozie i sortowaniu. Zarówno firma UPS, K-EX jak i DPD pobiera dodatkową opłatę z tytułu elementu niestandardowego. Do elementów niestandardowych są zaliczane przedmioty:
- opakowane w zewnętrzne kontenery wysyłkowe wykonane z metalu lub drewna;
- o kształcie cylindrycznym, takie jak: beczki, bębny, wiadra;
- o kształcie okrągłym, owalnym, nieregularnych kształtach, z wystającymi elementami;
- o lepkiej powierzchni, uniemożliwiającą swobodne zsuwanie się;
- których zawartość stanowią luźne, ciężkie elementy lub płyny (w tym chemikalia);
- opony, które nie są całkowicie zamknięte w opakowaniu zewnętrznym z tektury falistej (UPS) lub nie są zapakowane zgodnie z instrukcją pakowania opon DPD (DPD);
- Paczki składające się z dwóch odrębnych części połączonych w jedną całość np. za pomocą folii stretch, taśmy.
Elementem niestandardowym określa się również duże wymiary paczki:,
*w przypadku UPS takie:
-których długość przekracza 120 cm lub szerokość 80 cm lub wysokość 80 cm lub suma długości i obwodu przekracza 300 cm,
waga rzeczywista lub wymiarowa jest większa niż 30 kg. Opłata taka nie jest jednak naliczana, jeśli już uiściłeś opłatę za wysyłkę dużej paczki 
*w przypadku DPD takie:
których maksymalna długość przekracza 175 cm (jednakże nie dłuższa niż 250 cm),
- waga gabarytowa jest większa niż 41,6 kg.
Przewoźnik może także naliczyć dodatkową opłatę za obsługę dla każdej paczki, która w jego ocenie będzie wymagała specjalnej obsługi.
DPD nie obsługuje ponadto przesyłek międzynarodowych z elementem niestandardowym.

Jeśli nie wiesz, czy twoja paczka jest elementem niestandardowym, skontaktuj się przed zamówieniem kuriera UPS z biurem obsługi klienta Tslkurier.pl tel. 601 55 72 94, 793 792 683 lub mailowo ( tslkurier@tslkurier.pl ).

Czy moja przesyłka jest ubezpieczona?

Przesyłki są ubezpieczone standardowo w UPS przesyłki krajowe do 323 zł, UPS przesyłki międzynarodowe do 323 zł, DPD (przesyłki krajowe i międzynarodowe) do 5 000 zł, K-EX do 100 zł. Firma INPOST oferuje możliwość wykupienia ubezpieczenia wyłącznie jako dodatkowej usługi. Maksymalna kwota ubezpieczenia dla INPOST to 20 000zł. W przypadku DPD oraz UPS, istnieje możliwość podwyższenia kwoty ubezpieczenia za dodatkową opłatą maksymalnie do 50 000 zł.

Jaki jest termin realizacji zleceń?

Zlecenia są przyjmowane i realizowane przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.
Odbiór przesyłek planowany jest na pierwszy możliwy termin  w dzień roboczy.
Termin doręczenia:
UPS
Planowany termin doręczenia w następnym dniu roboczym.
W przypadku wykupienia usługi 24h, gwarantowany termin doręczenia w następnym dniu roboczym.
DPD
Gwarantowany termin podjęcia pierwszej próby doręczenia przesyłek adresowanych do firm oraz osób prywatnych to następny dzień roboczy od dnia nadania (od poniedziałku do piątku, nie dotyczy paczek o wadze powyżej 50 kg i paczek niestandardowych).
Gwarantowany termin doręczenia paczek o wadze powyżej 50 kg i paczek niestandardowych wynosi 48 godzin (2 dni robocze).
Gwarantowany termin doręczenia dla przesyłek międzynarodowych na terenie Europy – 7 dni roboczych w serwisie drogowym (za wyjątkiem krajów nie należących do EU i Skandynawii). W przypadku doręczeń do osób prywatnych czas doręczenia może być dłuższy o 1 do 3 dni roboczych.
InPost
Paczki doręczane są do Paczkomatów na terenie całego kraju najpóźniej w ciągu 2 dni roboczych od dnia nadania.

Gdzie wraca nieodebrana przesyłka InPost?

Zwrot nieodebranych przez Odbiorców przesyłek Paczkomatowych Inpost kierowany jest do najbliższego Nadawcy oddziału Inpost.
Nadawca ma 14 dni na odebranie Przesyłki Paczkomatowej. Zwrot jest płatny w wysokości wartości podstawowej opłaty za Przesyłkę Paczkomatową.

Przesyłki paletowe

Elementy tworzące jedną całość, umieszczone na palecie o wadze do 700 kg w DPD , 800 kg K-EX
Wymiary: podstawa 80 cm/120 cm, wysokość do 180 cm DPD ( wysokość samego towaru bez palety 160 cm w DPD) przesyłka nie może wystawać poza obrys palety. Palety niestandardowe K-EX 100x120, 120x120, 160x120 cm
Wszystkie paczki przekraczające wagę 50 kg (DPD i K-EX) , 70kg (UPS) należy nadać jako przesyłkę paletową.
W przypadku wysyłki kilku europalet w jedno miejsce, dla każdej palety należy stworzyć osobne zlecenie i wydrukować odrębny list przewozowy.
Przesyłki paletowe są doręczane w systemie "burta-burta" (K-EX) czyli do miejsca, gdzie kurier może dojechać samochodem i "rampa-rampa" (DPD) gdzie nadawca i odbiorca powinni mieć możliwość samodzielnego załadowania/odbioru przesyłki paletowej z samochodu kuriera.

UPS

Opłaty są naliczane na podstawie tego spośród parametrów, który jest
większy, tj. ciężaru rzeczywistego albo ciężaru wymiarowego paczki.
Części kilograma zaokrąglane są w górę i opłata pobierana jest według
następnej pozycji.
Waga paczek jest określana na podstawie tego spośród dwóch parametrów, który jest większy, tj. ciężaru rzeczywistego albo ciężaru wymiarowego paczki.
Jak określić ciężar wymiarowy – dla przesyłek
paczkowych
d. x s. x w : 5000 = ciężar wymiarowy
d. = długość w cm
s. = szerokość w cm
w. = wysokość w cm

W tabeli poniżej znajduje się lista wszystkich kodów strefy rozszerzonej UPS

11131  11132  18231  18231  22505  22549  38221 38221
 11201  11213  19321  19324  22557  22564  38224  38229
 11408  11412  19326  19332  22604

 22669

 38231  38240
 11423  11423  19412  19421  22674  22679  38309  38310
 11430  11439  19506  19599  33384  33385  38313  38316
 11505  11519  21104  21106  33387  33387  38453  38453
 11536  11536  21202  21299  33391  33392  38461  38461
 11603  11609  21508  21510  34221  34230  38517  38520
 11612  11619  21515  21535  34332  34339  38531  38531
 11630  11699  21580  21580  34360  34380  38541  38599
 12205  12209  22105  22129  34383  34399  38604  38620
 12240  12299  22135  22149  34405  34408  38704  38710
 14503  14514  22151  22169  34341  34449  38713  38720
 14522  14528  22176  22199  34452  34459  72204  72207
 14531  14531  22202  22231  34461  34479  72306  72309
 16004  16004  22233  22233  34482  34499  72341  72349
 16040  16049  22236  22299  34512  34519  72401  72499
 16104  16120  22304  22314  34521  34529  73220  73235
 16123  16299  22411  22411  34531  34599  76012  76020
 16306  16319  22420  22422  34604  34605  77304  77309
 16326  16326  22425  22425  34609  34615  78411  78430
 16505  16507  22435  22440  34731  34740  78450  78459
 17111  17119  22443  22443  34787  34787  78512  78519
 17305  17306  22456  22456    37610  78530  78549
 17313  17399        37624    
           37628    
           37629    
Aktualności

Informujemy, że 1 stycznia 2022 roku serwis Tslkurier.pl przestanie świadczyć oferowane do tej pory usługi - możliwość nadawania przesyłek zostanie zablokowana.

FEDEX - dopłata do niestandardu 300%

Z uwagi na zbliżający się sezon paczkowy przewoźnik Fedex wprowadził czasowe dopłaty do przesyłek niestandardowych.
W okresie od 1 listopada 2021 r. do 8 stycznia 2022 r. dopłata do przesyłek niestandardowych wyniesie równowartość cen podstawowych FedEx Standard odpowiednio do przedziału wagowego + 300% stawki podstawowej za każdy niestandardowy element.